1 lipca 2023 r. o godz. 11.00 zostały otwarte Ożarowskie Baseny Letnie.

Pierwszy weekend otwarcia przyciągnął ponad 2200 odwiedzających. Dzieciom wiele radości sprawiała zabawa na wodnym placu zabaw i zjeżdżalnie.

Ożarowskie Baseny Letnie to kompleks trzech basenów o różnej wielkości i głębokości:

  • basen dla dorosłych i młodzieży o wymiarach około 12,7×24,90m i wysokości konstrukcji 1,45m, z głębokością wody 1,4m. Powierzchnia lustra wody około 316,35m²,
  • basen dla dorosłych i młodzieży o wymiarach około 9,0×16,5m i wysokości konstrukcji 1,05m, z głębokością wody 1,0m. Powierzchnia lustra wody około 148,59m²,
  • basen dla dzieci o wymiarach około 9,0×12,7m i wysokości konstrukcji 0,65m, z głębokością wody 0,6m. Powierzchnia lustra wody około 114,30m²,

a także: pomosty drewniane okalające baseny, wodny plac zabaw i zjeżdżalnia dla dzieci, boisko do siatkówki plażowej, miejsca do plażowania z parasolami i wypożyczalnią leżaków, przebieralnie, toalety, natryski, strefa gastronomiczna. Dla odwiedzających zapewniono miejsca parkingowe oraz stojaki na rowery. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Ożarowskie Baseny Letnie otwarte są codziennie: w lipcu w godz. 11.00 do 19.00, w sierpniu w godz. 10.00-18.00.

Z Ożarowską Kartą Mieszkańca wejście na baseny z 50 % zniżką. Informacje szczegółowe na okm.ozarow-mazowiecki.pl

W uroczystości otwarcia udział wzięli Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego Paweł Kanclerz, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Cichal, Radni Rady Miejskiej, Zastępcy Burmistrza Elżbieta Jastrzębska-Jóźwiak i Dariusz Skarżyński, Skarbnik Gminy Małgorzata Piotrowska, Naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów Łukasz Czyż, Dyrektor GOSiR Jacek Andrzejczak, Dyrektor Centrum Widowiskowo-Sportowego Dariusz Galant, Przedstawiciel Wykonawcy Timber Projekt Sp. z o.o. Bartosz Czeszejko-Sochacki oraz zaproszeni goście: Bożena Żelazowska Posłanka na Sejm RP i Jan Żychliński Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego, a także pracownicy GOSiR, Urzędu Miejskiego, gminnych jednostek organizacyjnych i licznie przybyli Mieszkańcy gminy Ożarów Mazowiecki.

Burmistrz Paweł Kanclerz przywitał przybyłych gości, podziękował wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w realizację projektu oraz zaprosił do korzystania z nowego obiektu rekreacyjnego w naszej gminie. „Chciałbym, aby baseny, które dziś otwieramy były miejscem wspólnego spędzania czasu i integracji dla wszystkich mieszkańców gminy” – powiedział Burmistrz Paweł Kanclerz.

Słowa podziękowania Burmistrz skierował również do Starosty Powiatu Warszawskiego Zachodniego za wsparcie przy realizacji przedsięwzięcia.

Na otwarcie dla dzieci przygotowano słodkie niespodzianki.

Zapraszamy do korzystania z nowej letniej atrakcji w naszej gminie.

 

Foto: Paweł Krupa, Bartosz Kosiński