Informuję, że zgodnie z decyzją Wojewody Mazowieckiego, wniosek Gminy dotyczący utworzenia Gminnego punktu szczepień został rozpatrzony pozytywnie. Pozytywną opinię otrzymaliśmy również od Narodowego Funduszu Zdrowia. Ww. decyzję poprzedziła kontrola Punktu przeprowadzona przez pracowników NFZ, w wyniku której Punkt został zakwalifikowany jako spełniający wszelkie wymagania niezbędne do prowadzenia szczepień powszechnych.

Punkt Szczepień przeciwko Covid-19, dzięki dobrej współpracy z Panem Andrzejem Bartkowskim, powstanie w MCC Mazurkas Conference Centre&Hotel, przy ul. Poznańskiej 177.  Jest to miejsce w  bardzo dobrej lokalizacji, z dostępnym parkingiem i komfortową przestrzenią zaproponowaną przez właściciela do urządzenia punktu.

We współpracy z Gminnym Samodzielnym Publicznym Zakładem Lecznictwa Otwartego w Ożarowie Mazowieckim miejsce zostało wyposażone i przygotowane do przyjęcia pierwszych chętnych do zaszczepienia.  Zorganizowaliśmy dwa stanowiska szczepienne, punkty kwalifikacji lekarskiej i obserwacji po szczepieniu.

Obecnie czekamy tylko na dostawę szczepionek i wyznaczenie przez NFZ daty, kiedy Punkt może rozpocząć swoją działalność. O wszelkich szczegółach będziemy Państwa na bieżąco informować na naszej stronie www oraz w mediach społecznościowych.

Opinia NFZ

 

Paweł Kanclerz
Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego