W dniu dzisiejszym gmina Ożarów Mazowiecki zgłosiła do Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie gotowość do podjęcia działań mających na celu utworzenie Gminnego Punktu Szczepień Masowych (GPSM) przeciw COVID-19.

Wskazano lokalizację GPSM – sala widowiskowa Domu Kultury Uśmiech w Ożarowie Mazowieckim, ul. Poznańska 165, która zostanie odpowiednio wyposażona i przystosowana. W przypadku akceptacji przez Wojewodę proponowanej lokalizacji GPSM obsługiwać będą 3 zespoły szczepienne na 2 stanowiskach szczepień.

Kwestie organizacyjne związane z zapewnieniem personelu medycznego oraz wyposażeniem w niezbędny sprzęt, a także przeprowadzenie procesu szczepień realizowane będą przez Gminny Samodzielny Publiczny Zakład Lecznictwa Otwartego w Ożarowie Mazowieckim przy współpracy z Centrum Medycznym Biovena.

Podstawowym elementem, dającym szansę na skuteczne przeprowadzenie akcji zmasowanego szczepienia mieszkańców, będzie dostępność odpowiednio dużej ilości szczepionek. Intensywność działalności GPSM będzie uzależniona od sprawności procesu przekazywania szczepionek z Agencji Rezerw Strategicznych. GPSM zostanie przygotowany do świadczenia usług od poniedziałku do piątku. W zależności od przebiegu szczepień rozważa się możliwość uruchomienia GPSM również w soboty.

W przypadku uruchomienia GPSM w Ożarowie Mazowieckim będziemy gotowi do podawania około 200 dawek szczepionek dziennie.

O wszelkich szczegółach, w tym o terminie otwarcia GPSM będziemy Państwa na bieżąco informować na naszej stronie www oraz w mediach społecznościowych.

 

Paweł Kanclerz
Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego

Załączniki