Stan zagrożenia epidemicznego to ograniczenia dla Mieszkańców oraz instytucji ustanowione w celu zapewnienia bezpieczeństwa i zmniejszenia rozmiarów epidemii koronawirusa.

Biblioteka Publiczna oraz Dom Kultury szybko zareagowały na tę sytuację i umożliwiają kontakt z kulturą on line. Rozwój tej formy działania zależeć będzie od skali Państwa zainteresowania. Jest ona dostępna poprzez strony internetowe instytucji oraz profile FB.

#Bibliotekaonline

to pomysł na przekazanie mieszkańcom Ożarowa Mazowiecki informacji, co można robić podczas kwarantanny nie tylko z biblioteką w Ożarowie, bibliotekami w Polsce, ale i co ciekawego (i niekoniecznie płatnego) można znaleźć w polskim Internecie.

Nasi bibliotekarze wykorzystują do tego Faceboka. Dostępne są wstęp: https://tiny.pl/tb4mj i przewodnik po podcastach: https://tiny.pl/tb4mr, w planach jest materiał o ebook’ach oraz  audiobook’ach, bibliotekach cyfrowych (także z filmami!),może muzea i regionalia naszej biblioteki (np.https://tiny.pl/tb47g). To zależy od Państwa zainteresowania.

Ponadto polecamy:

Legimi.pl – abonamentowy serwis z najnowszymi książkami z polskiego rynku w postaci ebook’ów

Wolnelektury.pl

Wattpad.com – czyli historie pisane przez nastolatki dla nastolatków, taki „selfpublishing”

widzialna ręka: https://tiny.pl/tb4gp

Na facebook’u jest grupa pomocowa, która dzięki lokalizowaniu się przez hashtagi pozwala zaproponować i odebrać pomoc (zakupy dla starszych, leki, wyprowadzenie psa)

Kultura dla dorosłych

#Kulturawczasachpandemii: https://tiny.pl/tb4g2

Kultura dla dzieci:

Nieferie.pl – mnóstwo pomysłów na mądry czas dla dzieci. Eksperymenty, wirtualne wycieczki, dobranocki.

www i FB biblioteki: https://tiny.pl/tb4t6

Dom Kultury „Uśmiech”

Z ofertą on line można uczestniczyć w :

– w Akademii Uśmiechu (pomysły plastyczne angażujące dzieci i rodziców),

–  w zajęciach baletowych,

–  w treningu pamięci,

– w zajęciach tanecznych.

Oferta będzie systematycznie wzbogacana, dostępna jest na profilu FB Domu Kultury „Uśmiech” i na stronie internetowej www.dkusmiech.eu.
https://facebook.com/dkusmiech

Zapraszamy do korzystania z powyższych propozycji i  #zostańciewdomu.