Przez najbliższe dni i tygodnie musimy zachować szczególną ostrożność i dbać o nasze zdrowie i osób w naszym otoczeniu – tego wymaga sytuacja. Jako samorząd podejmujemy różne działania, aby zagwarantować Mieszkańcom bezpieczeństwo. Proszę o poważne potraktowanie zaleceń i pozostanie, w miarę możliwości w domach. O to szczególnie proszę młodzież, korzystajcie z komunikatorów, narzędzi internetowych, to nie jest czas na spotkania towarzyskie. Pamiętajcie, że nie jesteście niezniszczalni, a najbliżsi – rodzice i dziadkowie liczą na Waszą dojrzałą postawę.

 Zgodnie z przepisami o wprowadzeniu stanu epidemicznego, obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób, dotyczy to również nabożeństw – ważne, żebyśmy się do tego zastosowali!  Mszy można wysłuchać w radio, obejrzeć w TV lub w Internecie.

 Jeśli musimy wyjść unikajmy zatłoczonych miejsc i przestrzegajmy wskazań sanitarnych. Zwróćmy większą uwagę na osoby starsze i samotne, które mogą potrzebować pomocy. Służby gminne podejmą również działania w tym zakresie.

Dziękuję za dotychczasową zdyscyplinowaną i dojrzałą postawę Mieszkańców,  proszę o zachowanie spokoju i odpowiedzialności w najbliższym czasie. To od każdego z nas zależy, jaka sytuacja będzie w naszej gminie i w całym kraju.

 

Z pozdrowieniami,

Paweł Kanclerz
Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego