Procedura przetargowa, mająca na celu wyłonienie wykonawcy, który dostarczy i zamontuje kotły grzewcze w gospodarstwach domowych mieszkańców zakwalifikowanych do gminnego Programu ograniczenia niskiej emisji dla Gminy Ożarów Mazowiecki – edycja 2020  została zakończona. W wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wyłoniony został wykonawca zadania Konsorcjum firm:

Lider: PPHU SANIT s.c. Goździk Sławomir Goździk Jacek
ul. Ks. Skargi 8, 96-300 Żyrardów
Partner: DISAN i Jabłoński Grupa SBS Sp. J.
ul. Królewska 120 B, 05-822 Milanówek
Partner: Firma „FIBEX” Instalacje Sanitarne, Wod-Kan i C.O.
Usługi Remontowo-Budowlane Krzysztof Gałkowski
Zacisze 41, 05-825 Grodzisk Maz.

Przypomnijmy, że bazując na dobrych doświadczeniach sprzed dwóch lat oraz ubiegłego roku, kiedy udało się zlikwidować w sumie 213 szt. nieekologicznych źródeł ciepła, zastępując je nowoczesnymi kotłami gazowymi, w roku bieżącym kontynuujemy niezależny od zewnętrznego finansowania,  gminny Programu ograniczenia niskiej emisji dla Gminy Ożarów Mazowiecki. Jego głównym założeniem jest to, aby nie był on jedynie jednorazową akcją, a cyklicznym, wieloletnim działaniem, które realnie wpłynie na jakość powietrza. Pula gminnych środków na ten rok pozwoli na wymianę minimum 100 szt. kotłów grzewczych, do których mieszkańcy mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości do 5 000,00 zł.

Wnioskodawców informujemy, że zostały rozesłane pisemne decyzje o zakwalifikowaniu na listę podstawową, natomiast mieszkańcy, których deklaracje aktualnie znajdują się na liście rezerwowej będą informowani na bieżąco o ewentualnych zmianach tego statusu. Poniżej zamieszczamy wzór Umowy na montaż kotła grzewczego w ramach Programu ograniczenia niskiej emisji dla Gminy Ożarów Mazowiecki – edycja 2020 współfinansowanego ze środków budżetu gminy, z którym już teraz można się zapoznać i poznać szczegóły dofinansowania.

Tegoroczna edycja zakłada instalację nowych źródeł ciepła w terminie do końca listopada 2020 r. Tych z Państwa, którzy nie zakwalifikowali się, bądź z jakichkolwiek względów zrezygnowali z udziału w Programie na 2020 rok, zachęcamy do śledzenia informacji o kolejnym naborze, w przyszłym roku.

Jednocześnie informujemy, że są jeszcze ostanie wolne miejsca, które gwarantują otrzymanie wsparcia w wysokości do 5 000 zł jeszcze w tym roku, dla mieszkańców, którzy posiadają nieekologiczne kotły na paliwa stałe tzw. “kopciuchy” (węgiel, ekogroszek, drewno, olej) i zdecydują się na ich wymianę.

W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z Referatem Funduszy Zewnętrznych pod numerem telefonu 22 731 32 28. Szczegółowe informacje dotyczące Programu znajdują się na głównym portalu internetowym Gminy w zakładce Strefa mieszkańca/Wymiana kotłów grzewczych.

 

Umowa na montaż kotła edycja 2020
Instrukcja przystosowania instalacji wewnętrznej