Grupa MoCarta to kwartet smyczkowy łączący muzykę klasyczną z kabaretem. Ponad 20 lat temu muzycy szturmem zdobyli polską scenę kabaretową, a 4 października podbili serca gminnej publiczności jako gwiazda III Ożarowskiego Wieczoru Żartu. Na widowni w Hali sportowo-rekreacyjnej w Kręczkach zasiadło ponad 700 osób.

Przed gwiazdą wieczoru mogliśmy wysłuchać krótkiego koncertu, mieszkającego w naszej gminie artysty Łukasza Brzeziny (akordeon) i Jakuba Murasa (saksofon). Mogliśmy usłyszeć autorskie aranżacje typowych dla akordeonu utworów Astora Piazzolli, a także jednej z najbardziej znanych kompozycji na saksofon – Pequeña Czarda (Pedro Iturralde).

Gwiazdą wieczoru był kwartet smyczkowy Grupa MoCarta, który rozpoczął działalność w 1995 roku. Zespół po raz pierwszy wystąpił przed publicznością na XIII Przeglądzie Kabaretów “PaKa 97”, a w maju tego samego roku odbyła się premiera pierwszego programu pt. “Mozart wiecznie żywy”. Od tej pory Grupa MoCarta prowadzi aktywną działalność koncertową, nagrywa płyty, występuje w radiu i telewizji.

Każdy utwór to starannie dobrane fragmenty muzyki klasycznej i rozrywkowej, połączone wraz z akcją sceniczną i kilkoma rekwizytami w całość, doprowadzające publiczność do spontanicznych wybuchów radości, a czasem nawet do łez. Zespół tworzy czterech absolwentów Akademii Muzycznej w Warszawie i Łodzi. Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk i Bolek Błaszczyk. Podczas koncertu artyści prezentowali dzieła wybrane z 20 lat swojej twórczości.

Po koncercie można było usłyszeć m.in. “Wspaniały koncert. Wysoki kunszt muzyczny, artystyczny i duża dawka humoru.” ,”Koncert rewelacyjny!”, ” Grupa MoCarta, miło się ogląda ludzi, którzy bawią się muzyką!” – niech te słowa będą najlepszym podsumowaniem wieczoru.