„Nie tak ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział,
Nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał,
Nie żeby go wszystko trochę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.”
Janusz Korczak

 

Jak co roku, o tej porze, sale lekcyjne ożarowskich szkół i przedszkoli wypełniają się gwarem. Kończy się czas wakacyjnych wrażeń i wypoczynku. Wiem, że to ciężki moment, też kiedyś – jako uczeń – uwielbiałem wakacje.

Uczniowie i uczennice, szkoła stawia przed wami wiele wyzwań, czasem łatwiejszych, czasem trudniejszych, życzę wam wytrwałości w osiąganiu zamierzonych celów i zdobywaniu wiedzy. Niech wasze pasje i marzenia spotkają się na wspólnej drodze.

Ciepłe słowa wsparcia kieruję w szczególności do pierwszoklasistów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z edukacją, życzę wam, żeby szkoła, była miejscem, do którego przychodzić będziecie z chęcią i mieć poczucie bezpieczeństwa, niech każdy dzień wzbogaca was w wiedzę i nowe doświadczenia, które zaowocują w przyszłości.

Przedszkolakom życzę jak najwięcej beztroskiej zabawy i radości z nabywanych umiejętności i poznawania świata.

U progu nowego roku szkolnego, do wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty kieruje życzenia spokoju i satysfakcji z wykonywanej pracy.

Wszystkim rodzicom życzę, abyście z dumą patrzyli na swoje pociechy i wytrwale znajdowali czas, pomimo wielu obowiązków,  na wspieranie ich talentów i zainteresowań.

Paweł Kanclerz
Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego

Załączniki