Aleks Walczak – mieszkaniec Ożarowa Mazowieckiego jest zdobywcą 5 medali podczas Mistrzostw Europy dla Osób po Transplantacji i Dializowanych, które właśnie trwają we włoskim Cagliari. Wywalczył 3 złote krążki na dystansie 50 m i 100 m stylem grzbietowym oraz w sztafecie 4 x 50, srebro w sztafecie 4 x 50  stylem dowolnym i brąz na 50 dowolnym.

Historię Aleksa poznaliśmy przy okazji wywiadu, w styczniowym numerze Informatora Ożarowskiego (http://www.archiwalna.ozarow-mazowiecki.pl/images/stories/informator/2018/Informator_Ozarowski_styczen_2018_online.pdf). Jest niesamowitym,  wrażliwym, młodym człowiekiem o silnym charakterze. Pomimo swoich doświadczeń z chorobą, ma w sobie wiele energii i siły, by nie tylko stawiać sobie wyzwania, ale również je realizować.  Serdecznie gratulujemy i trzymamy  kciuki.

Mistrzostwa Europy dla Osób po Transplantacji i Dializowanych to europejski projekt na rzecz pacjentów po przeszczepieniu narządów i dializowanych w zakresie sportu, zdrowia i edukacji. Poprzez udział w zawodników z całej Europy, promuje się również świadome dawstwo narządów dla ratowania życia ludzkiego. 

Burmistrz Paweł Kanclerz