Powoli zmierzamy do zakończenia prac związanych z realizacją projektu pn. „Zwiększenie różnorodności biologicznej elementem zrównoważonego rozwoju obszaru miasta Ożarów Mazowiecki” w ramach dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.
W ramach projektu wykonano szereg prac pielęgnacyjnych drzewostanu, nowe nasadzenia na terenach placówek oświatowych, w pasach dróg gminnych oraz w Parku Ołtarzewskim.

Niedawno zakończyła się budowa pomostu rekreacyjnego na największym stawie w Parku Ołtarzewskim, która była dość skomplikowanym przedsięwzięciem i wymagała użycia m. in. ciężkiego sprzętu. Konstrukcja pomostu o wymiarach 16 metrów długości i 12 metrów szerokości została zamontowana z uwzględnieniem norm bezpieczeństwa dla użytkowników. W przyszłości planowane jest również wykonanie oświetlenia pomostu, tak aby był dostępny również po zmroku.

W parku zamontowano także 44 ławki z oparciami oraz kosze na śmieci. Zadbano o smakoszy dań z grilla – dwa betonowe grille wraz ze stołami piknikowymi i ławkami już czekają na odwiedzających. Nie zapomnieliśmy też o stałych mieszkańcach parku. Na drzewach pojawiły się nowe budki lęgowe dla ptaków, budki dla nietoperzy, skrzynki dla wiewiórek oraz trzmieli, os i dzikich pszczół – łącznie 38 sztuk.
Mamy nadzieję, że prace związane z realizacją projektu zachęcą do spędzania wolnego czasu na łonie natury.

Agnieszka Jędrzejczak
Specjalista ds. organizacji i promocji JRP

Załączniki