Aktualności

Grupa MoCarta to kwartet smyczkowy łączący muzykę klasyczną z kabaretem. Ponad 20 lat temu muzycy szturmem zdobyli polską scenę kabaretową, a 4 października podbili serca gminnej publiczności jako gwiazda III Ożarowskiego Wieczoru Żartu. Na widowni w Hali sportowo-rekreacyjnej w Kręczkach zasiadło ponad 700 osób.

Na terenie gminy Ożarów Mazowiecki w wyborach do Sejmu RP i Senatu RP w dniu 13 października 2019 r. wzięło udział 71,12% osób uprawnionych do głosowania tj. 13408 os. z

W środę 9 października br. w godz. 12.30 – 17.30 mieszkańców w sprawach skarg i wniosków będzie przyjmowała pani Elżbieta Jastrzębska-Jóźwiak – Zastępca Burmistrza.

Sołectwo Duchnice zajęło III miejsce i otrzymało nagrodę pieniężną w wysokości 2 000 zł w ramach konkursu ogłoszonego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego pn. „Najlepsza inicjatywa zrealizowana w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2019” w kategorii ,,MIAS rekreacyjnie”. Rozdanie nagród odbyło się 3 października br. podczas uroczystej gali zorganizowanej w siedzibie Zespołu ,,MAZOWSZE” w Karolinie. Nagrodę z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika odebrali Paweł Kanclerz burmistrz Ożarowa Mazowieckiego i Małgorzata Rutkowska – sołtys Duchnic.

W 1939 roku pomiędzy 9 a 13 września na polach Ożarowa, Ołtarzewa i ościennych miejscowości doszło do zaciętych walk pomiędzy zgrupowaniem Wojska Polskiego dowodzonym przez Generała Wiktora Thomme,  a XVI Korpusem Pancernym Wojsk Niemieckich. Zginęło wówczas ponad 1200 polskich żołnierzy.

Bogumiła Miziołek oraz Zgromadzenie Sióstr Westiarek Jezusa to laureaci tegorocznych Felicji – nagród honorowych Gminy Ożarów Mazowiecki. Rada Miejska, na wniosek Kapituły nagrody przyznała po raz siedemnasty od ich ustanowienia.   ( Uchwała Nr IX/123/19 Rady Miejskiej w Ożarowie Mazowieckim z dnia 23 maja 2019 r.)  Statuetki wręczone zostały 7 czerwca, podczas uroczystej gali. Wydarzenie to odbyło się w Hali Widowiskowo Sportowej w Kręczkach Kaputach, na widowni której zasiadło tego wieczoru około siedmiuset osób.