19 marca 2024 r. w Pałacu Młodzieży im. Aleksandra Kamińskiego w Katowicach odbyła się Wielka Gala Finałowa 13. edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji”.

Gmina Ożarów Mazowiecki po raz kolejny została laureatem tego konkursu, otrzymując Certyfikat Samorządowego Lidera Edukacji 2024. Certyfikat jest wyrazem uznania dla samorządów, które   posiadają wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, wspierania młodzieży i współpracy ze środowiskami edukacyjnymi.

Nasza Gmina, jako jeden z czterech samorządów w Polsce, dodatkowo otrzymała Wyróżnienie Nadzwyczajne Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego za największy i najbardziej zauważalny dla społeczności lokalnej progres i innowacyjność w dziedzinie nowoczesnego zarządzania oświatą.

Znalezienie się po raz kolejny w gronie najlepszych samorządów w Polsce jest powodem do dumy, a otrzymane nagrody potwierdzają wysoką jakość prowadzonych działań oświatowych i motywują do dalszej pracy.

 

                                                                                                            Michał Turkas

                                                                             Dyrektor Biura Oświaty Gminy Ożarów Mazowiecki