28 listopada 2023 r. odbyło się spotkanie w Zarządzie Transportu Miejskiego w Warszawie dotyczące kursowania linii autobusowej 743. W spotkaniu uczestniczyłem osobiście wraz z moim zastępcą Dariuszem Skarżyńskim, a także Przewodniczącą Osiedla Szeligi Katarzyną Kędzierską – inicjatorką akcji zbierania podpisów pod petycją w sprawie linii 743 (zebrano 1254 podpisy).

Na spotkaniu szczegółowo omówiono problemy funkcjonowania linii 743 w porannych i popołudniowych godzinach szczytu komunikacyjnego. Wskazano na możliwe dwa rozwiązania:

1. Wprowadzenie do rozkładu jazdy w godzinach szczytu autobusów przegubowych, które pomieszczą większą liczbę pasażerów.

2. Dodanie do obowiązującego rozkładu jazdy po dwa kursy rano i po południu w godzinach szczytu.

Efektem spotkania jest podjęcie konkretnych działań ze strony ZTM w Warszawie w celu poprawy sytuacji pasażerów linii 743, o których Gmina Ożarów Mazowiecki została poinformowana w otrzymanym dzisiaj piśmie.

Prosimy o zapoznanie się z załączonym pismem.

Jednocześnie informujemy, że ze swojej strony podjęliśmy działania dotyczące przystosowania peronów przystankowych do autobusów przegubowych (zgodnie ze wskazaniem ZTM).

Planowane wdrożenie docelowego rozwiązania to 29.01.2024 r.

 

 

Paweł Kanclerz

Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego