W sobotę 28.01.2023r. na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ożarowie Mazowieckim odbył się halowy turniej piłki nożnej dla dzieci z rocznika 2015 i 2016, który swoim patronatem objął Burmistrz Gminy Ożarów Mazowiecki Pan Paweł Kanclerz. W rozgrywkach uczestniczyło ponad setka młodych piłkarzy, na starcie zameldowało się 10 drużyn, które na podstawie losowania zostało podzielonych na dwie grupy po 5 zespołów. W grupie „A” zagrali reprezentanci UKS Ołtarzew I, KS Ożarowianka II,KS Błonianka Błonie, LKS Ryś Laski, AKS FC Płochocin . W grupie „B” znalazły się : UKS Ołtarzew II, KS Ożarowianka I, Akademia Młodego Sportowca, GKS Pogoń Grodzisk Mazowiecki oraz KS Partyzant Leszno.
Kilka minut po godzinie 9:00 licencjonowany sędzia pierwszym gwizdkiem rozpoczął zmagania grupowe, w których do rozegrania było 20 meczów, każdy po 10 minut. Pomimo tego, że podczas turnieju priorytetem miała być integracja sportowców oraz przede wszystkim dobra zabawa, dało się zauważyć, że nikt nie zamierza się odpuszczać, a każda z drużyn będzie walczyć o jak najlepszy wynik. Po kilku godzinach zmagań poznaliśmy półfinalistów turnieju, którymi były dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.
W pierwszym meczu półfinałowym na przeciwko siebie stanęli zawodnicy LKS Ryś Laski oraz drużyna KS Ożarowianka. Po zaciętej rywalizacji na placu gry to miejscowy klub zapewnił sobie awans do finału. W drugim półfinale zagrały drużyny UKS Ołtarzew I i Akademia Młodego Sportowca. Mecz również stał na wysokim poziomie i okazał się zwycięski dla młodych piłkarzy z Akademii.
Dwa ostatnie mecze zapowiadały niemałe emocje. Mecz o 3 miejsce zakończył się wynikiem 2:0 dla LKS Rysia Laski i to oni zdobyli 3 miejsce. W meczu finałowym to drużyna Akademii Młodego Sportowca zaprezentowała się z lepszej strony i ostatecznie pokonała drużynę KS Ożarowianka.
Zwycięzcami turnieju została niepokonana drużyna Akademii Młodego Sportowca, która zdecydowanie zasłużyła na końcowy sukces – wygrała wszystkie swoje bez stracenia bramki.
Ceremonia zakończenia nagród odbyła się w obecności Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który wspólnie z przedstawicielem UKS Ołtarzew wręczał puchary i medale najlepszym drużynom. Organizatorzy przyznali też szereg nagród indywidualnych. Pamiątkowe statuetki trafiły do: najlepszej bramkarki oraz najlepszego zawodnika i najlepszego strzelca rozgrywek.

Serdeczne podziękowania kierujemy dla Wszystkich zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie turnieju w szczególności Kadry UKS Ołtarzew, Pracowników GOSiR oraz firm Figle Migle Candy Bar i Pizzerii Jerry, a przede wszystkim dla samych uczestników, których poza wysokim poziomem sportowym cechowała postawa fair-play w każdym rozegranym meczu.
Turniej wywołał pozytywne emocje, co pozwoli w niedalekiej przyszłości powtórzyć rywalizację w podobnej formule.

Gminny Ośrodek sportu i Rekreacji w Ożarowie Mazowieckim