Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że w związku z licznymi prośbami mieszkańców gminy – pasażerów komunikacji miejskiej podjęte zostały rozmowy z Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie w sprawie zmiany przebiegu trasy linii podmiejskiej 743, tak aby dojeżdżała ona do przystanku Metro Bemowo. Konsekwencją prowadzonych działań jest pozytywna opinia naszego Partnera ZTM w Warszawie odnośnie naszej propozycji zmiany trasy linii 743. Potwierdzone to zostało pismem z dnia 24.10.2022 r. wraz z załączoną propozycją rozkładu jazdy i szczegółowym przebiegiem linii (w załączeniu).

Jednocześnie informuję, że Gmina Ożarów Mazowiecki jest skłonna zaakceptować przedstawioną propozycję, traktując ją jako kolejny krok w rozmowach dot. zwiększenia częstotliwości kursów zarówno linii 743 jak i 713. O terminie wprowadzenia zmiany poinformujemy, po uzyskaniu tej informacji od ZTM.

Informuję również, że w dalszym ciągu prowadzone są rozmowy z ZTM w Warszawie w sprawie skorelowania odjazdów z przystanku przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Ożarowie Mazowieckim – ul. Parkowa z dzwonkami na koniec lekcji. Szczegółowe informacje podamy Państwu wkrótce.

 

Paweł Kanclerz
Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego

 

Odpowiedź Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie

Rozkład linii 743 w kierunku Wolica

Rozkład Dzień powszedni

Rozkład Sobota i Święto

Rozkład linii 743 w kierunku os. Górczewska

Rozkład Dzień powszedni

Rozkład Sobota i Święto