1 sierpnia 2022 r. Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego Paweł Kanclerz i Skarbnik Gminy Małgorzata Piotrowska podpisali umowę o dofinansowanie w wysokości 3,5 mln zł inwestycji pn. ,,Budowa przedszkola publicznego przy ul. Tęczowej w Ożarowie Mazowieckim” ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”.

Program „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” to instrument, który funkcjonuje w województwie mazowieckim od kilku lat, a jego głównym celem jest wsparcie powiatów i gmin konkretnymi i wymiernymi środkami w wysokości do 4 mln zł na zadania drogowe, związane z kulturą, edukacją czy zdrowiem.

W ramach realizacji inwestycji pn. ,,Budowa przedszkola publicznego przy ul. Tęczowej w Ożarowie Mazowieckim” planuje się utworzenie nowoczesnego obiektu oświatowego, który zapewni edukację dla około 300 najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Dwukondygnacyjny budynek będzie się składał z sal edukacyjnych dla 12 grup dzieci w wieku 3-6 lat. Dodatkowo powstaną sala gimnastyczna, sensoryczna, gabinety do pracy ze specjalistami, pomieszczenia administracyjne, szatnie oraz pełen węzeł gastronomiczny.