Informujemy, że Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”” na etapie placówkowym został rozstrzygnięty. Celem konkursu plastycznego było: promowanie wśród uczniów szkół podstawowych pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

 Dziękujemy wszystkim dzieciom, które podjęły wyzwanie, zaangażowały się i samodzielnie pogłębiły swoją wiedzę w obszarze bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym.  Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej w formacie A3 z zastosowaniem dowolnej techniki, o tematyce zapobiegania wypadkom rolników.

Komisja konkursowa z przyjemnością oglądała kreatywne pomysły młodych uczestników. Cieszymy się z zaangażowania oraz kreatywności. Każda z prac była wyjątkowa i niepowtarzalna, w związku z czym komisja konkursowa Placówki Terenowej KRUS w Błoniu miała trudne zadanie. Po długich naradach nagrodziła:

W grupie – uczestnicy klas 0 – 3:   

I miejsce Anna Umiastowska – uczennica szkoły Podstawowej im. Stefana Batorego w Lesznie

II miejsce Hanna Lubańska – uczennica szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Płochocinie 

III miejscem Maria Sobczyk- uczennica szkoły Podstawowej im. Stefana Batorego w Lesznie                                                                                          

W grupie – uczestnicy klas 4 – 8:

I miejsce Szymon Doliński -uczeń Szkoły Podstawowej w Koczargach Starych

II miejsce Nikola Knieć – uczennica ze Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Płochocinie

III miejsce Piotr Kujawa – uczeń Szkoły Podstawowej w Koczargach Starych

Komisja przyznała również 14 wyróżnień, otrzymali je: Emilia Polewiak, Maria Kowalewska, Dominik Okoniewski, Grzegorz Majewski, Miłosz Pytka, Izabela Winnicka, Karol Kacprzak, Łucja Hoczyk, Mateusz Zelik, Hanna Abramowska, Antonina Lubańska, Wiktoria Sałacińska, Milan Doberski, Katarzyna Bednarz.         

Laureaci prac plastycznych otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Oddział Regionalny KRUS w Warszawie. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu finansowemu ze strony Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie otrzymały gry planszowe za udział w konkursie. Serdeczne podziękowania za ich ufundowanie kierujemy do Starosty Warszawskiego Zachodniego Pana Jana Żychlińskiego.

Składamy także podziękowania Dyrektorom i Kadrze Pedagogicznej ze szkół podstawowych za współpracę przy realizacji konkursu.

Dziękując wszystkim za udział w tegorocznej edycji konkursu już dziś zachęcamy i zapraszamy  do udziału w kolejnych edycjach. Do zobaczenia za rok !

 

I miejsce w grupie uczestników klas 0-3

I miejsce w grupie uczestników klas 4-8