Zapraszamy na niezwykłą podróż w czasie podczas rodzinnego pikniku historycznego „Spotkania z Trylogią”, który odbędzie się 4 czerwca 2022 roku na Polanie Rekreacyjnej w Lipkowie.

Przeniesiemy się do XVII wieku, w czasy kiedy rozgrywa się akcja powieści Henryka Sienkiewicza. Podobnie jak w ubiegłych latach Polana w Lipkowie zamieni się w teatr historii na motywach „Trylogii”.  Będziemy podążać śladami Wieszcza i na nowo odkrywać historię Lipkowa  z którym był związany Henryk Sienkiewicz, a gdzie następnie przeniósł akcję słynnego pojedynku w powieści  „Ogniem i Mieczem” pomiędzy pułkownikiem kozackim Jurko Bohunem a  pułkownikiem Michałem Wołodyjowskim. 

Oprócz inscenizacji słynnego pojedynku zapraszamy na widowiskowe i cieszące się popularnością wśród widzów pokazy konne w wykonaniu jazdy polskiej oraz kozackiej, rekonstrukcję historycznych obozowisk, czytanie fragmentów „Trylogii”, rodzinny turniej łuczniczy oraz warsztaty dawnych rzemiosł: garncarski, kowalski, tkacki i mincerski. Ciekawostką będzie Ormiański Stragan z pasami kontuszowymi prowadzony przez Przemysława Zambrzyckiego krewnego Ormianina Paschalisa Jakubowicza, który założył w XVIII w. persjarnię w Lipkowie, gdzie tkano pasy kontuszowe i rozmaite tkaniny ozdobne.  A to wszystko przy dźwiękach muzyki dawnej w wykonaniu muzyki ViatoreS.

O oprawę historyczną zadba Sarmackie Dziedzictwo.

Organizatorem pikniku „Spotkania z Trylogią” jest Powiat Warszawski Zachodni  i  Samorząd Województwa Mazowieckiego przy współpracy z Biblioteką Publiczną w Ożarowie Mazowieckim       Gminą Izabelin, Gminą Stare Babice i  Kampinoskim Parkiem Narodowym.

Zapraszamy !