Od wczesnych godzin porannych 17 lutego br. przez Gminę Ożarów Mazowiecki przechodził silny wiatr z miejscowymi podmuchami. Bilans oględzin wykonany przez służby gminne potwierdził duże ilości powalonych drzew wraz z konarami, zerwane linie energetyczne i telekomunikacyjne, nieprzejezdne odcinki dróg i wiele uszkodzonych dachów.

Do Urzędu Miejskiego wciąż napływają zgłoszenia o szkodach wywołanych przez wichurę. Najwięcej interwencji odnotowano na osiedlach: Mickiewicza, Ołtarzew, Duchnice, Bronisze.

Zniszczenia sieci energetycznych  i telekomunikacyjnych są znaczne i występują w wielu miejscowościach naszej gminy. Należy się zatem liczyć z dłuższymi przerwami w dostawie prądu pomimo intensywnych prac prowadzonych przez ekipy Zakładu Energetycznego, Ochotniczą Straż Pożarną i Straż Miejską. Systematycznie przywracana jest dostawa prądu i przejezdność dróg.

Apelujemy do wszystkich Mieszkańców o zabezpieczenie rzeczy pozostawionych na zewnątrz przed podmuchami wiatru oraz w miarę możliwości pozostawanie w domach.

Jeśli zauważycie Państwo niepokojące zdarzenia/sytuacje prosimy o zgłaszanie takiej informacji do Urzędu Miejskiego, Wydział Ochrony Środowiska, nr tel. (22) 731 32 35;
(22) 731 32 36; (22) 731 32 61 (w godzinach pracy Urzędu) lub do Straży Miejskiej
(22) 721 26 51 (całodobowo).

Załączniki