Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dotyczące prognozowanych burz z gradem i gwałtownych wzrostów stanów wód na terenie województwa mazowieckiego, w tym powiatu warszawskiego zachodniego. Gwałtownym burzom mogą towarzyszyć porywy wiatru.

Dzisiejsze poranne ulewne deszcze spowodowały wiele szkód i podtopień m.in. na Skwerze Wyszyńskiego, w Parku Ołtarzewskim i posesjach prywatnych, liczne zalania i poważne straty w uprawach. Synoptycy ostrzegają, że mogą się one powtórzyć w ciągu dnia i w nocy.

Wcześniej podjęte prace dotyczące Kanału Ożarowskiego pozwoliły na razie uniknąć sytuacji jaka miała miejsce rok temu i zapobiec rozległym zalaniom w jego sąsiedztwie. Stan wody Kanału jest stale monitorowany, na wysokości ul. Krzywej i Polnej oraz Dąbrowskiego zostały przygotowane worki z piaskiem. Zostaną one użyte w razie potrzeby zabezpieczenia przed podtopieniami okolicznych posesji.

Do mieszkańców gminy apelujemy o dużą ostrożność i bieżące śledzenie komunikatów dotyczących rozwoju sytuacji pogodowej. Prosimy o przestrzeganie wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia oraz dostosowanie swoich planów do warunków pogodowych.

Paweł Kanclerz

Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego

1

Zdjęcie 1 z 8

Załączniki

  • 1 (1016 kB)