Szanowni Państwo,

Od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. na terenie całej Polski realizowany jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Obowiązek spisowy dotyczy każdej osoby mieszkającej w naszej gminie.

Mając świadomość powagi obecnej, trudnej i nieprzewidywalnej sytuacji, podczas której na pierwszym miejscu jest troska o zdrowie, dołożono wszelkich starań, aby zapewnić Państwu bezpieczeństwo. Dlatego też przyjęte obecnie metody udziału w spisie wykluczają konieczność kontaktu osobistego z osobami z zewnątrz.

Podstawową i obowiązkową metodą spisową jest samospis internetowy poprzez aplikację dostępną na stronie https://spis.gov.pl/. W ten sposób możemy wypełnić obowiązek spisowy w domu w dogodnym dla siebie terminie. Do elektronicznego formularza zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki.

Osoby, które nie mają komputera lub Internetu, mogą zgłosić się do Urzędu Miejskiego, gdzie czeka specjalnie przygotowane stanowisko z komputerem.  Gminny Punkt Spisowy mieści się przy ul. Poznańskiej 165, w budynku Domu Kultury Uśmiech, III piętro, pokój 307.

Ze względu na sytuację epidemiczną prosimy wcześniej sprawdzić telefonicznie dostępność punktu  spisowego i umówić się na konkretną godzinę dzwoniąc pod numer telefonu: 22 731 32 57, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00, środa w godz. 10.00 – 18.00.

Drugą wygodną i bezpieczną opcją jest spis przez telefon. Wystarczy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. Infolinia działa od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00.

Rachmistrzowie włączą się do prac spisowych w późniejszym terminie i w pierwszej kolejności, ze względu na sytuację epidemiczną, będą się kontaktować z niespisanymi osobami telefonicznie.

Narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa stosowane przez statystykę publiczną gwarantują pełną ochronę gromadzonych informacji. Wszystkie dane zebrane od respondentów są objęte tajemnicą statystyczną – będą należycie i starannie zabezpieczone.

W razie pytań lub wątpliwości dotyczących NSP 2021 należy kontaktować się z Gminnym Biurem Spisowym (tel. 22 731 32 57 lub 22 731 32 27, email  j.kolodynska@ozarow-mazowiecki.pl).

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie https://spis.gov.pl/.

Przypominając o wspólnej odpowiedzialności za naszą gminę apeluję o udział w spisie powszechnym 2021.

 

Z wyrazami szacunku

Paweł Kanclerz
Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego