Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego informuje, że od środy, 24 marca 2021 r. rozpoczynamy dystrybucję bezpłatnych maseczek jednorazowych dla mieszkańców gminy, przekazanych przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych.

Maseczki otrzymaliśmy w opakowaniach zbiorczych po 50 sztuk, z przeznaczeniem po 4 sztuki na jednego mieszkańca.

W gminie Ożarów Mazowiecki, każdy mieszkaniec będzie mógł odebrać swoje maseczki, zgłaszając się do jednego z poniższych punktów:

Maseczki będą wydawane do wyczerpania zapasów.

Osoby, które zechcą odebrać jednorazowe maseczki proszone są o zachowanie dystansu społecznego w oczekiwaniu do punktu wydawczego.

Dla jednej rodziny maseczki może odebrać jej przedstawiciel, nie ma konieczności, aby każdy członek rodziny stawiał się w punkcie osobiście. Zachęcamy także do tego, aby osobom starszym i schorowanym udzielić pomocy i odebrać maseczki w ich imieniu.

Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z decyzją rządu na terenie całego kraju obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust. Można to robić wyłącznie przy pomocy maseczki. Maseczki nosimy m.in. na ulicy, w środkach komunikacji, punktach handlowych, zakładach pracy, kościołach i budynkach użyteczności publicznej.

 

Paweł Kanclerz
Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego