Szanowni mieszkańcy, drodzy przyjaciele i znajomi

Kończy się  rok 2020.  Chyba nikt z nas dwanaście miesięcy temu  nie przypuszczał, że będzie to czas tak trudny, pełen wyrzeczeń i dramatycznych wydarzeń…

Nie da się uciec od wspomnień … od tego że nasze życie z razu zamarło by w kolejnych miesiącach ewoluować i zaskakiwać licznymi komplikacjami i ograniczeniami. Każdy  z Państwa na pewno doświadczył w bardzo osobisty sposób skutków pandemii. Były to komplikacje natury zdrowotnej, zawodowej, społecznej czy rodzinnej. Wielu z Was z powodu koronawirusa w sposób nagły   straciło bliskich, liczni przeszli zarażenie odnosząc poważny uszczerbek na zdrowiu, kolejni zaś spędzili liczne dni i tygodnie w izolacji i na kwarantannie. To doświadczenia trudne do zrozumienia i zarazem zaakceptowania…

W tak szczególnych okolicznościach liczył się każdy gest, wsparcie, dobre słowo czy bezinteresowna pomoc.

W mojej ocenie sytuacja w której się znaleźliśmy po raz kolejny wykazała jak wielką wrażliwość na ludzką krzywdę ma nasza lokalna społeczność. Pokazała też coś niezwykle ważnego – siłę i wolę nie tylko trwania, ale też dążenia do rozwoju. Pokazała ogromne pokłady życzliwości i międzyludzkiej, sąsiedzkiej czy koleżeńskiej solidarności. Przykłady pięknych i mądrych postaw opisywaliśmy mn. w Informatorze Ożarowskim.

Dlatego zanim złożę Państwu noworoczne życzenia chciałbym serdecznie podziękować…

Dziękuję całej społeczności szkolnej  – rodzicom, dzieciom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi że wytrwaliście tak długo w systemie zdalnej edukacji. Szczególnie podziwiam rodziców za łączenie tego , co z pozoru niemożliwe, czyli pracy zawodowej , często  wykonywanej w domu z jednoczesną troską o pozostające w domu dzieci. Dziękuję za liczne, trafne uwagi i sugestie, które staraliśmy się wdrażać, aby sytuację uczynić choć trochę bardziej znośną. Mam nadzieję, że niebawem znów Wasze, czy  też raczej Nasze dzieci będą mogły spotkać się z kolegami i wychowawcami w szkolnych murach.

Dziękuję za trud organizacyjny i wychowawczy pracownikom przedszkoli. Zorganizowanie sprawnego funkcjonowania tych placówek w tak trudnych warunkach zasługuje na wielkie uznanie.

Wiem jak trudnym czasem był miniony rok dla organizacji pozarządowych i klubów sportowych… wiem, że liczne ograniczenia były niezwykle uciążliwe i zakłócały sprawność  ich działania. Natomiast z wielkim szacunkiem odnoszę się  do wielkiej samodyscypliny i zrozumienia dla działań Gminy w tym zakresie.

Dziękuję wszystkim służbom mundurowym za dyspozycyjność i skuteczne działanie w wielu ekstremalnie trudnych sytuacjach i okolicznościach.

Dziękuję moim najbliższym współpracownikom . Każdy z nich dokładnie wie ile wysiłku kosztował nas ten kończący się rok. Wiemy także jak wiele wyzwań jeszcze przed nami.

Dziękuję pracownikom Urzędu Miejskiego i wszystkich jednostek organizacyjnych . Życie pokazało, że nie jesteśmy kuloodporni czy niezniszczalni. Wielu z Was przechodziło zakażenie koronawirusem w sposób bardzo ciężki, niektórzy skutki choroby odczuwają do dnia dzisiejszego. Mimo tego nie dostrzegałem w Was paniki, zniechęcenia i utraty chęci do pracy. W moich oczach okazaliście się prawdziwym, walecznym zespołem.

Mieszkańcom dziękuję za zrozumienie ograniczeń, które zmuszeni byliśmy wprowadzać choćby w funkcjonowaniu urzędu czy gminnych instytucji. To jest konieczność wynikająca z troski o Nas wszystkich i przepisów prawa . Mam nadzieję, że wdrożone procedury nie utrudniły Państwu możliwości załatwienia istotnych spraw.

Dziękuję koleżankom i kolegom Radnym z Panem Andrzejem Cichalem, Przewodniczącym RM zarówno za dobrą współpracę , ale też liczne inicjatywy społeczne i charytatywne. Dziękuję za wszystko Paniom i Panom Sołtysom oraz Przewodniczącym Osiedli. Dawaliście dobry przykład.

Bardzo dziękuję mieszkańcom za każdą rozmowę, troskę, uwagi wymieniane zarówno w tutejszym urzędzie czy też poprzez e- maile. Dziękuję za słowa otuchy i zainteresowania sprawami gminy podczas  „kolejkowych dyskusji” w oczekiwaniu na wejście do piekarni, cukierni, czy też delikatesów. Oczywiście zawsze w maseczkach i z zachowaniem dystansu społecznego.

Jako Burmistrz i sąsiad bardzo Wam za wszystko DZIĘKUJĘ.

Jeszcze wiele trudnych chwil przed nami, ale RAZEM mamy szansę… I ją wykorzystamy.

 

Szanowni Państwo

Na nadchodzący Nowy Rok w imieniu własnym i Zarządu Gminy oraz podległych mi pracowników składam wszystkim mieszkańcom naszej gminy z serca płynące życzenia zdrowia, wytrwałości, sił fizycznych i duchowych do zmagań z czasem w którym żyjemy. Ale życzę też Państwu odrobiny wytchnienia i radości… i nadziei. Szczęście też chyba się przyda😊

Wszystkiego najlepszego na Nowy 2021 rok

Paweł Kanclerz Burmistrz  Ożarowa Mazowieckiego