Tylko do końca listopada potrwa Powszechny Spis Rolny. To dla naszej gminy bardzo ważne badanie – dzięki danym zebranym w spisie będziemy wiedzieć, ilu mamy rolników, jakie są ich potrzeby i jak możemy im pomagać. Dlatego bardzo liczę na to, że każdy użytkownik gospodarstwa rolnego mieszkający w Gminie Ożarów Mazowiecki podejdzie do tego obowiązku poważnie i spisze swoje gospodarstwo rolne.

Dlaczego tak gorąco o to apeluję? Jeśli w spisie nie weźmie udziału każda osoba do tego zobowiązana, dane nie będą dostatecznie miarodajne, a my w gminie będziemy mieli bardzo trudne zadanie, żeby wspierać naszych rolników. Nie da się przecież prowadzić skutecznych działań skierowanych do rolników, jeśli nie mamy o nich dostatecznej wiedzy.

Wśród mieszkańców Gminy Ożarów Mazowiecki są zapewne osoby, które zastanawiają się, czy podlegają obowiązkowi spisowemu. Prowadzą na przykład działalność rolniczą na małą skalę lub mają grunt rolny, którego nie użytkują. W takich przypadkach należy kontaktować się z infolinią spisową dostępną pod numerem 22 279 99 99 i wyjaśnić tę sprawę.

W razie jakichkolwiek pytań związanych z Powszechnym Spisem Rolnym zachęcam też serdecznie do kontaktu z Infolinią spisową oraz z Gminnym Biurem Spisowym – tel. 22 731 32 35, 609 107 109 w godzinach pracy Urzędu Miejskiego codziennie od godz.8.00 do 16.00, w środy od godz.10.00 do 18.00.

Na koniec podkreślę to wyraźnie: dla nas liczy się każdy wypełniony formularz!

 

Paweł Kanclerz
Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego
Gminny Komisarz Spisowy