Szanowni Państwo, Nauczyciele, Wychowawcy i Pracownicy Oświaty
 
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim, którzy realizują i wspierają edukację dzieci i młodzieży w gminie. Zadowolenia z pracy, wytrwałości w przekazywaniu wiedzy i kształtowaniu postaw młodych charakterów, satysfakcji z odkrywania talentów i z osiąganych wyników.
 
Dzisiejsze czasy nakładają na nauczycieli i wychowawców szczególnie ważne zadania i ciągłą odpowiedzialność za drugiego człowieka. Dziękujemy za wychowawczy i dydaktyczny trud.
 
Sytuacja pandemii koronawirusa,  w jakiej się znajdujemy i w jakiej znalazła się polska szkoła, to dla wszystkich sytuacja nowa, która niesie ze sobą wiele wyzwań, takich jak przestrzeganie reżimu sanitarnego wśród uczniów czy zdalne nauczanie. Dziękujemy Państwu za odpowiedzialność i za to, że w  tym trudnym czasie, szkoły ciągle działają efektywnie, a uczniowie mają właściwą opiekę dydaktyczną.
 
W tym uroczystym dniu, proszę przyjąć wyrazy uznania, za okazywane uczniom i rodzicom wsparcie oraz wysiłek włożony w wykonywane każdego dnia obowiązki.
 
Życzymy zdrowia i spokojnej pracy.
 
 
Paweł Kanclerz
Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego
 
Andrzej Cichal
Przewodniczący Rady Miejskiej