Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

Dzisiaj kończy się rok szkolny 2019/2020, otrzymujecie świadectwa, niestety nie ma wzruszających akademii i wspólnego świętowania, wspólnych pożegnań przed wakacjami. Już jutro rozpoczynają się upragnione wakacje, niestety inne niż te, które znaliśmy dotychczas.

Ten rok szkolny przez pandemię był również nietypowy, szczególnie jeśli chodzi o edukację i po raz pierwszy konieczność szybkiego wdrożenia kształcenia na odległość, co dla nas wszystkich stanowiło duże wyzwanie, z którym większość sobie poradziła, choć nie obyło się bez problemów.
Tym bardziej Uczniom gratuluję dobrych ocen, zdobytych wyróżnień i dyplomów.

Uczniowie… Wam dziękuję za otwartość na nowe technologie, których wszyscy się uczyliśmy. Jestem świadomy dużej roli Rodziców w tym procesie, którzy pomimo swoich obowiązków zawodowych byli wsparciem dla swoich dzieci, motywując je do pracy. Grono pedagogiczne wykazało się w większości dużym zaangażowaniem w podejściu do nowej formy swojej pracy, za co również jestem wdzięczny.

Na rozpoczynające się wakacje życzę bezpiecznego wypoczynku, spokoju oraz niezapomnianych letnich chwil w gronie najbliższych.

Bezpiecznych wakacji!

Paweł Kanclerz
Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego