Tegoroczne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz Dnia Strażaka odbędą się w zmienionej, symbolicznej formule, ze względu na obowiązujące obostrzenia dotyczące zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

Tradycyjnie, jak w poprzednich latach, na ożarowskich budynkach użyteczności publicznej, budynkach mieszkalnych i wzdłuż ulicy Poznańskiej zobaczyć możemy flagi narodowe oraz flagi gminne.

Niestety w tym roku nie wysłuchamy okolicznościowego koncertu, ani nie będziemy uczestniczyć w uroczystej Mszy Św. w intencji Ojczyzny. To nie znaczy, że nie pamiętamy i nie czcimy świąt majowych. Pod ”Krzyżem Strażackim” przy skrzyżowaniu ul. Floriana i Poznańskiej,  zostały złożone kwiaty w barwach narodowych oraz zapalone znicze ku pamięci poległych.

Jako burmistrz Ożarowa Mazowieckiego, chciałbym również podziękować strażakom z Ochotniczych Straży Pożarnych za ofiarność i wszelką pomoc, w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, za to, że jako mieszkańcy możemy liczyć na ich nieustanna gotowość i zdecydowaną postawę, wtedy, gdy wymaga tego sytuacja.

Z okazji zbliżającego się Dnia Strażaka przekazuję serdeczne życzenia  i wyrazy uznania za działalność ratowniczą oraz bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi, jak również trud ponoszony w wypełnianiu swoich obowiązków.
Życzę Wam, aby ta zaszczytna, ale często trudna służba była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.

 

 

Paweł Kanclerz
Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego

Andrzej Cichal
Przewodniczący Rady Miejskiej