Mieszkańcy Gminy Ożarów Mazowiecki!

Każdego dnia zmagamy się z zagrożeniem zarażenia się koronawirusem. Od jutra, czyli 16 kwietnia wchodzi w życie obowiązek zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Dotyczy to wszystkich mieszkańców od 4 roku życia do najstarszych, którzy będą poruszać się w przestrzeni publicznej w drodze do pracy, w komunikacji publicznej, w sklepie czy w aptece.

Gmina zapewniła Mieszkańcom maseczki wielorazowego użytku pod warunkiem ich dezynfekcji. Rozdaliśmy ich ponad 27 tysięcy. Oprócz bezpośredniej ochrony ust i nosa, ograniczają one ruchy mimowolne rąk: drapanie, pocieranie, dotykanie do ust i nosa. Nie możemy też zapominać o pozostałych zasadach, przede wszystkim o zachowaniu dystansu 2 m od innych osób czy zasadach higieny.

 Skuteczność obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, zależy od tego, jaka część społeczeństwa zastosuje się do niego. Zależy to od każdego z nas!

Bądźmy dla siebie nawzajem przykładem, by tę praktykę uczynić naszym nawykiem.  Apeluję do Was o samodyscyplinę. Nawet jeśli w ten sposób uratujemy jedno ludzkie życie, warto podjąć ten trud. Nie wychodźmy na zewnątrz bez maseczki! Chrońmy siebie i nie narażajmy innych!

Paweł Kanclerz
Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego

Szczegóły dotyczące zasad zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych:
https://www.gov.pl/web/zdrowie/rozporzadzenie-rady-ministrow-ws-obowiazku-zakrywania-ust-i-nosa-w-miejscach-publicznych