KOMUNIKAT

dotyczący pomocy żywnościowej dla osób objętych kwarantanną domową

Zgodnie z poleceniem Wojewody Mazowieckiego osoby objęte kwarantanną domową ( zgłoszoną do sanepidu), które potrzebują pomocy żywnościowej mogą skontaktować się telefonicznie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Ożarowie Mazowieckim – tel. (22) 722 26 73. Zgodnie z procedurą, Ośrodek dokonuje weryfikacji osób objętych kwarantanną i dostarcza, w bezpieczny sposób, żywność pod wskazany adres.

Niezależnie od procedur nałożonych przez Wojewodę Mazowieckiego, gmina podejmuje starania o zapewnienie wszystkim osobom w kwarantannie możliwości zakupu artykułów spożywczych zdalnie, z wykorzystaniem płatności przelewem. Usługi takie obecnie oferuje sklep „Delikatesy Bogusi” –  kontakt telefoniczny  (022) 721 14 41; 502 600 768.

Zachęcam innych lokalnych przedsiębiorców do udziału w akcji i pomocy osobom, które znalazły się w tej trudnej sytuacji.

W trosce o zdrowie osób świadczących usługi dostaw żywności  bardzo proszę osoby objęte kwarantanną  o zachowanie należytej ostrożności.

Proszę również o odpowiedzialne traktowanie zaleceń epidemiologów, aby osoby poddane kwarantannie pozostawały w domach i unikały kontaktu z innymi. Służby sanitarne apelują do osób, które poddały się dobrowolnej kwarantannie, o obowiązkową rejestrację. Działanie takie leży w interesie nas wszystkich.

Paweł Kanclerz
Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego