Szanowni Mieszkańcy Gminy Ożarów Mazowiecki, Drodzy Seniorzy,

W związku z pandemią koronawirusa, mając na względzie trudną sytuację, szczególnie osób starszych, niepełnosprawnych i samotnych postanowiliśmy wraz z druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ożarowie Mazowieckim w miarę naszych możliwości służyć pomocą osobom starszym w wieku 65+, niepełnosprawnym, samotnym.

Pomoc polegała będzie na wykonaniu podstawowych, niezbędnych zakupów spożywczych, podstawowych środków  higieny osobistej, lekarstw oraz opłaceniu niezbędnych rachunków. Pomoc możliwa będzie nie częściej niż 2 razy w tygodniu, za pieniądze przekazane przez osobę potrzebującą strażakowi/wolontariuszowi, który zgłosi się z identyfikatorem podpisanym przez burmistrza. Zrobi niezbędne zakupy i dostarczy je na miejsce.

Potrzebę pomocy od 17 marca 2020 r. prosimy zgłaszać telefonicznie – 22 722 14 45 w godz. 8.00 – 16.00 od poniedziałku do piątku.    

Chcesz otrzymać pomoc?

  1. Zadzwoń pod numer telefonu – 22 722 14 45
  2. Podaj imię i nazwisko, adres, telefon kontaktowy
  3. Czekaj na zwrotny telefon od wolontariusza
  4. Przygotuj pieniądze, listę zakupów
  5. Przekaż listę zakupów wraz z pieniędzmi wolontariuszowi (sprawdź identyfikator!)
  6. Odbierz zakupy dostarczone przez wolontariusza

Apeluję również do seniorów o unikanie udziału w większych skupiskach ludzi, uczestnictwo we mszy św. transmitowanej przez radio lub telewizję, stosowanie się do zaleceń sanitarnych w sklepach, aptekach, przychodniach. Proszę o przestrzeganie podstawowych zasad higieny – przede wszystkim częste mycie rąk i zakrywanie ust oraz nosa, jeśli jesteście Państwo przeziębieni. To bardzo ważne, aby ograniczać ryzyko zakażenia do minimum.

Prosimy  również wszystkich Mieszkańców o pomoc naszym seniorom i osobom potrzebującym i zwrócenie na nich szczególnej uwagi. W tym trudnym okresie nasza pomoc może okazać się dla nich niezbędna.

Wierzę, że ludzka solidarność i wrażliwość pozwoli nam na przetrwanie tego trudnego czasu walki z wirusem.

 

Dbajmy o siebie,

Paweł Kanclerz
Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego