Szkoła Podstawowa w Umiastowie dołączyła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci”. 

25 listopada 2019 r. Szkoła Podstawowa w Umiastowie organizuje pierwszą zbiórkę elektrośmieci pt. „Dzień bez Elektrośmieci w gminie Ożarów Mazowiecki”. Każdy mieszkaniec może włączyć się do programu przynosząc tego dnia zużyty sprzęt ZSEE do Szkoły.

Celem programu jest edukacja ekologiczna z zakresu prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym „ZSEE” i jego recyklingu.

Szkoła organizować będzie zbiórki elektrośmieci, jako “Dzień bez Elektrośmieci”, na które rodzice i mieszkańcy gminy mogą przynieść zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny zasilając w ten sposób Fundusz Oświatowy. Za zebrane elektrośmieci otrzymuje się Kupony Funduszu, a każdy kupon przeliczany jest na punkty, które szkoła wymienia na nowoczesne pomoce naukowe lub wyposażenie sal lekcyjnych. Tym samym samorząd osiąga trzy korzyści – modernizację szkół i podnoszenie komfortu nauki, integrację lokalnej społeczności oraz ograniczanie nielegalnego pozbywania się zużytego sprzętu.

Zachęcamy również inne Placówki oświatowe, które nie uczestniczą w programie oraz firmy i instytucje znajdujące się na terenie gminy, chcące oddać elektrośmieci na rzecz Szkoły uczestniczącej w programie, do składania zamówienia ich bezpłatnego odbioru. Wystarczy wypełnić formularz online https://ekomaster.pl/Formularz i wskazać SP w Umiastowie w celu przekazania kuponów Funduszu Oświatowego. Wystarczy 5 min na uzupełnienie formularza, a dzieci zyskają pomoce na kolejne lata.

 

Rodzinny poradnik o elektrośmieciach

Scenariusze zajęć dla nauczycieli

Zeszyt ćwiczeń dla ucznia

Porady EkoDrużyny

Prezentacja

 

Rada Rodziców SP w Umiastowie