Już w dniu 23 września 2018 r. Fundacja Ronalda McDonalda we współpracy z Powiatem Warszawskim Zachodnim zaprasza na kompleksowe badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat z powiatu warszawskiego zachodniego.

Badania są bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne.

Jak ważne jest zdrowie naszego dziecka? Rodzice nie mają wątpliwości – najważniejsze.
A jak często wykonujemy naszym dzieciom badania profilaktyczne?
Za rzadko lub wcale.

Badania mają na celu dokładną ocenę stanu narządów wewnętrznych dzieci oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficznie wykonywane przez doświadczonych lekarzy – radiologów.

Ambulans Fundacji to jedyny tego typu pojazd w Europie. Jest to unikalna, mobilna stacja medyczna, składająca się z poczekalni – rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny.

Aby wziąć udział w badaniu USG należy zapisać dziecko, dzwoniąc w dniach 12-14 września, w godzinach 9.00 – 15.00 pod numer: 669 171 677

Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy.

Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacja o zakończeniu zapisów zostanie podana na stronie Fundacji oraz w serwisach www.pwz.pl, facebook.pl/powiatwarszawskizachodni.

Lekarze będą przyjmować w ambulansie Fundacji: Parking przed siedzibą Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego w Ożarowie Mazowieckim, ul. Poznańska 129/133.

Czas potrzebny na badanie to około 15-18 minut. Po zakończeniu rodzice otrzymują wyniki badań oraz ewentualne porady lekarskie.