W słoneczną niedzielę 2 września br. na terenie boisk przy Szkole Podstawowej w Płochocinie odbył się Ekopiknik dla mieszkańców naszej gminy.

Specjalnie oznaczony namiot cieszył się ogromnym zainteresowaniem chętnych osób do udziału w licznych atrakcjach. Najmłodsi uczestnicy Ekopikniku uczestniczyli m.in. w ekokonkursach, ekowarsztatach, grach i zabawach zręcznościowych. Buzie dzieci zamieniały się w arcydzieła – pojawiły się biedronki, tygryski i inne zwierzątka. Fotobudka z kącikiem do charakteryzacji była cały czas zajęta przez roześmiane rodziny.  Nikt nie wyszedł z pustymi rękami – odwiedzający namiot Ekopikniku mogli własnoręcznie wykonać znaczek z logiem Eko Ożarów Mazowiecki, a miłośnicy przekąsek poczęstować się watą cukrową i popcornem. Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty tworzenia rzeźb z odpadów. Wyobraźnia naszych najmłodszych mieszkańców nie zna granic – wśród wielu robotów stworzono także łódź podwodną, kolorowe pojazdy i tajemnicze stwory z kosmosu.

Do dyspozycji mieszkańców był zespół pracowników Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Ożarowie Mazowieckim oraz Jednostki Realizującej Projekt, którzy udzielali informacji dotyczących podłączenia posesji do kanalizacji sanitarnej oraz szczegółów realizowanego projektu pn. „Rozbudowa systemu kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w Gminie Ożarów Mazowiecki – etap II” współfinansowanego ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Mamy nadzieję, że nasze działania przyczyniają się do wzrostu świadomości ekologicznej mieszkańców gminy i wpłyną pozytywnie na wzrost liczby osób zainteresowanych podłączeniem swojej posesji do kanalizacji miejskiej.

Agnieszka Jędrzejczak

Urząd Miejski w Ożarowie Mazowieckim