Za nami pierwszy miesiąc funkcjonowania Punktu personalizacji Warszawskiej Karty Miejskiej w Centrum Inicjatyw Społecznych w Ożarowie Mazowieckim.

W tym czasie wydaliśmy mieszkańcom  ponad 1000 nowych spersonalizowanych kart miejskich oraz dwukrotnie więcej osób uzyskało informację jakie dokumenty należy mieć ze sobą, aby skorzystać z oferty tańszych biletów długookresowych.

Pozytywnym zaskoczeniem dla mieszkańców jest otrzymywanie karty na miejscu, podczas jednej wizyty. Osoby, które posiadają komplet dokumentów dostają spersonalizowaną kartę w ciągu kilku minut.

Głównym problemem dla mieszkańców jest potwierdzenie, że złożyli zeznanie podatkowe PIT za 2017 rok w Urzędzie Skarbowym Warszawa Bielany wskazując gminę Ożarów Mazowiecki jako miejsce zamieszkania. W szczególności dotyczy to osób, które złożyły swoje zeznanie podatkowe wysyłając list polecony. Niestety pocztowy druk nadania przesyłki poleconej nie może być w tym przypadku uznany jako potwierdzenie rozliczania podatku dla gminy Ożarów Mazowiecki. W takiej sytuacji należy udać się do Urzędu Skarbowego Warszawa Bielany, celem otrzymania odpowiedniego zaświadczenia, które jest wydawane ,,od ręki”. To tylko jedna wizyta w US, a oszczędności związane z korzystaniem z dopłat do biletów długookresowych na wiele miesięcy.

Inicjatywa dotycząca dopłat z budżetu gminy do biletów długookresowych jest odbierana bardzo pozytywnie. Zadowoleni posiadacze nowej karty miejskiej podkreślają, że dla kilkuosobowej rodziny to znaczna oszczędność w budżecie domowym.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców zainteresowanych wyrobieniem nowej karty miejskiej do Punktu personalizacji Warszawskiej Karty Miejskiej w Centrum Inicjatyw Społecznych ,,Przy Parku” przy ul. Poznańskiej 292 w Ożarowie Mazowieckim od poniedziałku do piątku w godz. 12.00 – 20.00.  

 

Agnieszka Jędrzejczak

Urząd Miejski w Ożarowie Mazowieckim