Informuję, że w bieżącym roku planujemy zainstalować stacje monitorujące jakości powietrza głównie w zakresie określania stężeń pyłu zawieszonego  PM 2,5 oraz PM 10.

Przewidywane jest wykonanie max. 5 stacji pomiarowych monitorowania na terenie gminy Ożarów Mazowiecki. Do obsługi monitoringu stacji zostanie utworzony portal pozwalający mieszkańcom na dostęp do danych i wyników gromadzonych w ramach systemu w formie graficznej i opisowej. Dostęp do danych realizowany będzie z poziomu przeglądarki internetowej.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą do mieszkańców gminy o wypełnienie ankiety w celu określenia najbardziej optymalnych lokalizacji montażu stacji pomiarowych.

W ankiecie zostały wskazane lokalizacje, które wstępnie typujemy. Prosimy spośród wskazanych miejsc wybrać max. pięć lokalizacji, które Państwa zadaniem będą najbardziej reprezentatywne.  Termin wypełniania ankiety do dn. 12.08.2018 r.

Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa

Należy wskazać pięć najbardziej preferowanych lokalizacji montażu stacji do pomiaru i monitoringu jakości powietrza na terenie Gminy Ożarów Mazowiecki
Głosuj