Czy będzie w Ożarowie dinopark, czy bycie burmistrzem jest łatwe, czy chciał pan kiedyś zrezygnować z funkcji,  jakim był pan uczniem w szkole … to tylko niektóre z pytań, które usłyszał od dzieci i młodzieży Paweł Kanclerz – burmistrz Ożarowa Mazowieckiego.

30 maja ożarowski ratusz odwiedziło prawie siedemdziesięcioro przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy. Okazją do spotkań był oczywiście, obchodzony w Polsce od 1950 roku, Dzień Dziecka.

Wizyta w urzędzie dla młodych mieszkańców gminy była sporym przeżyciem.  Spotkanie z przedszkolakami rozpoczęło się od wizyty w gabinecie burmistrza, gdzie dzieci z wielką uwagą i zainteresowaniem rozglądały się po najważniejszym pomieszczeniu w urzędzie. Szeptem wymieniały swoje spostrzeżenia. Nic nie umknęło ich uwadze, mogli też usiąść w fotelu burmistrza i wczuć się w jego pracę.  Kiedy już ochłonęły, burmistrz opowiedział o swojej pracy, a dzieci zasypały go pytaniami.    Kolejna część odwiedzin to dyskusja na przeróżne tematy w sali konferencyjnej, w której na tę okazję pojawiły się kolorowa wykładzina oraz pufy.  Atmosfera była bardzo przyjazna, a uczestnicy zainteresowani spotkaniem, podczas którego padło jeszcze wiele pytań na tematy wbrew pozorom, często niedziecinne i niełatwe.  Poruszano kwestie przyszłości gminy, planowanych inwestycji, specyfiki pracy na kierowniczym stanowisku oraz zupełnie osobiste wątki np. czy burmistrz lubi jeździć na rowerze lub, czy był grzeczny w przedszkolu.

Przedszkolaki po ciekawej dyskusji przekazały na ręce burmistrza – rysunkowe plany zagospodarowania gminy swoich marzeń.

Kolejną grupą były dzieci i młodzież z podstawówek i gimnazjum. Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej, a jego uczestnicy mogli poczuć się jak podczas spotkania z dorosłymi mieszkańcami gminy.  Młodzi ludzie pytali o wszystko, prace zawodową, sprawy gminne oraz kwestie osobiste. Zadawane pytania były przemyślane i dotykały często aktualnych problemów gminy oraz planów rozwoju poszczególnych jej części.

„Chciałbym podziękować wszystkim młodym mieszkańcom oraz ich opiekunom, którzy odwiedzili dzisiaj nasz urząd. Spotkania te, były dla mnie bardzo cenne, wiem więcej o oczekiwaniach najmłodszego pokolenia, które jest dla mnie bardzo ważne i staram się zawsze myśleć o nich przy przygotowywaniu planu inwestycyjnego. Starałem się odpowiedzieć na wszystkie zadane pytania, co chwilami nie było łatwe… Być może był wśród nich przyszły burmistrz?” –  tak spotkanie podsumował Paweł Kanclerz, burmistrz Ożarowa Mazowieckiego.

Podczas wizyty w urzędzie towarzyszył gościom fotograf, dokumentując te chwile na zdjęciach.