Gmina Ożarów Mazowiecki od 9 lat wspiera zdolnych sportowców, będących mieszkańcami naszej Gminy. Stypendium sportowe jest świadczeniem pieniężnym przyznawanym jednorazowo za wyniki osiągnięte w danym roku.

Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się 23 listopada 2017 r. podczas XLVI sesji Rady Miejskiej w Ożarowie Mazowieckim. Młodzi sportowcy wraz ze stypendiami otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast rodzice uhonorowani zostali listami gratulacyjnymi. Wręczono również trzy wyróżnienia.

W tym roku stypendia otrzymali:

  •  Alicja Dobrołęcka (gimnastyka artystyczna)

14 lat, stypendystka po raz trzeci; powołana do kadry narodowej, trenuje wielobój w ramach którego wykonuje układy z piłką, obręczą, maczugami i wstążką, zdobywczyni medalowych miejsc w zawodach międzynarodowych i ogólnopolskich. Startuje w konkurencjach indywidualnych i drużynowych.

  • Jakub Smoliński (pływanie)

17 lat, stypendysta od kilku dobrych lat; członek kadry narodowej juniorów, wielokrotny rocznikowy mistrz Polski oraz rekordzista i reprezentant Polski.

  • Agata Boguska (karate)

18 letnia zawodniczka karate, stypendystka od kliku lat, sukcesy w 2017 roku to powołanie do kadry narodowej, zdobywczyni m.in. złotego medalu VI Ogólnopolskim Turnieju Karate WKF w kumite juniorek open i brąz kumite drużynowe juniorek w Mistrzostwach Polski Karate WKF we wrześniu 2017 r..

  • Antoni Koronkiewicz – (pływanie)

13 lat, członek kadry wojewódzkiej i narodowej rocznik 2004, w 2017 r zdobył 4 złote medale na 100 i 200 m stylem klasycznym w Turniejach międzywojewódzkich,

  • Filip Ślaski – (pływanie)

13 lat, członek kadry wojewódzkiej młodzików, medalista na 200 m stylem motylkowym

Wyróżnienia odebrali:

  • Iwo Baraniewski – (judo)

Dwukrotny laureat pierwszego miejsce w Pucharze Polski Juniorów i 3 miejsce w Pucharze Europy Juniorów

  • Jakub Szyszko – kicboxing – Medalista Mistrzostw Polski Full Kontakt Juniorów
  • Paweł Jagodziński – kickboxing – Medalista Mistrzostw Polski Full Kontakt Juniorów

Serdecznie gratulujemy dotychczasowych sukcesów i życzymy kolejnych, jeszcze większych w 2018 r.