Gmina Ożarów Mazowiecki od ośmiu lat wspiera zdolnych sportowców, będących mieszkańcami naszej Gminy. Stypendium sportowe jest świadczeniem pieniężnym przyznawanym jednorazowo za wyniki osiągnięte w danym roku.

8 grudnia 2016 r. podczas XXXI sesji Rady Miejskiej wręczono stypendia dla młodych sportowców za wysokie wyniki sportowe osiągnięte w 2016 roku. Stypendia oraz listy gratulacyjne dla rodziców stypendystów wręczyli Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego Paweł Kanclerz, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Cichal i Przewodniczący Komisji Stypendialnej Kamil Bednarski.
Wśród stypendystów w 2016 r. znaleźli się:

  • Alicja Dobrołęcka (gimnastyka artystyczna)

13 lat, stypendystka po raz drugi; powołana do kadry narodowej na letnie Igrzyska olimpijskie Tokio 2020, trenuje wielobój w ramach którego wykonuje układy z piłką, obręczą, maczugami i wstążką, zdobywczyni wielu medalowych miejsc w zawodach międzynarodowych i ogólnopolskich. Startuje w konkurencjach indywidualnych i drużynowych.

  • Jakub Smoliński (pływanie)             

16 lat, stypendysta od kilku dobrych lat; członek kadry narodowej juniorów, wielokrotny rocznikowy mistrz Polski oraz rekordzista i reprezentant Polski.

  • Agata Boguska (karate)

17 letnia zawodniczka karate, stypendystka od kliku lat, sukcesy w 2016 roku to powołanie do kadry narodowej, zdobywczyni Mistrzostwo Polski w karate drużynowym i srebra w kumite juniorek.

  • Jakub Fus (szachy)

14 lat, w szachy gra od 8 lat, stypendysta gminny po raz pierwszy, członek Polskiego Związku Szachowego, powołany do kadry woj. mazowieckiego, uczestnik Mistrzostw Europy Juniorów w tym roku – 65 miejsce. Wyniki – 1 miejsca w woj. mazowieckim, pierwsza dziesiątka w Polsce.

  • Iga Wrzosek (pływanie)

16 lat, powołana do kadry województwa mazowieckiego juniorów

Serdecznie gratulujemy dotychczasowych sukcesów i życzymy kolejnych, jeszcze większych w 2017 r.

Załączniki