Świąteczny nastrój, podczas wyjątkowego koncertu w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim, przywołał zespół Enej, który 20 stycznia zaprezentował znane wszystkim kolędy i pastorałki w swoich autorskich aranżacjach, z akcentami ukraińskimi.

Koncert stanowił spektakularne wydarzenie muzyczne, mogliśmy usłyszeć bliskie naszym sercom kolędy i pastorałki w autorskich, oryginalnych aranżacjach, choć nie zabrakło też wykonań standardowych i refleksyjnych. Dla słuchaczy, wypełniających kościół po brzegi, była to okazja do pośpiewania razem z artystami i powrotu na chwilę, do świat, które minęły. Publiczność reagowała bardzo żywiołowo na każdy kolejny utwór, co tworzyło niezwykłą atmosferę tego wydarzenia. Świetny kontakt z publicznością nawiązał lider zespołu, Piotr Sołoducha.

Ten niezwykły projekt muzyczny, odwołujący się do tradycji kolędowania, miał w sobie niesamowitą energię, młodość i radość, właściwą dla koncertów grupy Enej. Wspaniałe dźwięki wyczarowane przez zespół na długo pozostały w sercach słuchaczy. Jeśli kiedyś ukaże się płyta z kolędami w wykonaniu tych świetnych muzyków to gorąco polecam, a jeszcze bardziej posłuchanie ich na żywo, w tym repertuarze.

Wspominając ten świetny koncert, zapraszam Państwa do obejrzenia fotoreportażu.