Gmina Ożarów Mazowiecki otrzymała bezzwrotne dofinansowanie w kwocie 10 mln zł w ramach rządowego Programu Inwestycji Strategicznych na budowę nowego przedszkola publicznego przy ul. Tęczowej w Ożarowie Mazowieckim.

Program Inwestycji Strategicznych to wsparcie finansowe dla jednostek samorządu terytorialnego, realizowane poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Inwestycja pn. ,,Budowa przedszkola publicznego przy ul. Tęczowej w Ożarowie Mazowieckim” znalazła się również na liście projektów, którym zostanie udzielone wsparcie finansowe w wysokości 3,5 mln zł w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”.

Program „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” to instrument, który funkcjonuje w województwie mazowieckim od kilku lat, a jego głównym celem jest wsparcie powiatów i gmin środkami finansowymi w wysokości do 4 mln zł na zadania drogowe, związane z kulturą, edukacją czy zdrowiem.

Przedszkole przy ul. Tęczowej będzie nowoczesnym, dwukondygnacyjnym budynkiem oświatowym z 12 salami edukacyjnymi dla około 300 najmłodszych mieszkańców naszej gminy.