Od środy, 1 czerwca Bilety Metropolitalne będzie można doładować we wszystkich automatach biletowych – stacjonarnych i mobilnych.

Bilety Metropolitalne od początku czerwca będzie można kupić nie tylko w Punktach Obsługi Pasażerów, ale także we wszystkich biletomatach. Dodatkowo wszystkie autobusy i tramwaje Warszawskiego Transportu Publicznego oraz pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej są wyposażone w biletomaty mobilne – to 2439 urządzenia. Tak więc mieszkańcy aglomeracji będą mogli kupić Bilety Metropolitalne w ponad 3,2 tys. punktów. 

Bilet Metropolitalny jest ofertą skierowaną do osób mieszkających w gminach, które podpisały z Zarządem Transportu Miejskiego odpowiednie porozumienie, tak jak gmina Ożarów Mazowiecki. Na jego podstawie mieszkańcy rozliczający podatki w miejscu zamieszkania płacą mniej za bilety długookresowe ZTM, a różnica pokrywana jest z budżetu ich gminy.

Obecnie z oferty korzystają mieszkańcy 26 gmin aglomeracji warszawskiej.

Punkty Kodowania Biletów w Kobyłce, Legionowie, Otwocku, Ożarowie Mazowieckim, Piasecznie, Piastowie, Sulejówku Miłośnie i Wołominie będą funkcjonowały bez zmian.