Szanowni Państwo,

ubiegłej nocy o godz. 3.49 otrzymaliśmy komunikat z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego z prośbą o publikację i wykonanie czynności poniżej opisanych, co niniejszym czynię.

Paweł Kanclerz
Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego

 

 Treść komunikatu:

W dniu 10 kwietnia 2022 r. o godz. 8:41 na terenie całego województwa mazowieckiego uruchomione zostaną syreny alarmowe wchodzące w skład powiatowych i miejskich systemów ostrzegania i alarmowania.
Będzie to trening systemu wczesnego ostrzegania towarzyszący upamiętnieniu 12 rocznicy Katastrofy Smoleńskiej.
Uruchomiony zostanie trzyminutowy ciągły dźwięk syren sygnalizujący ogłoszenie alarmu. W związku z tym, że są to ćwiczenia, mieszkańcy nie powinni podejmować żadnych czynności. Zadanie polegające na ostrzeganiu i alarmowaniu ludności jest wykonywane przez każdego szefa obrony cywilnej na administrowanym przez niego terenie.
Na szczeblu wojewódzkim jest nim wojewoda, w powiecie starosta, w mieście prezydent lub burmistrz, natomiast w gminie wójt. Syreny zostaną uruchomione przez wojewódzkie, powiatowe oraz miejskie Centra Zarządzania Kryzysowego.

 


До відома мешканців!

10 квітня 2022року о 8:41 годині по всьому Мазовецькому воєводству спрацюють сирени повітряної тривоги, що входять до міських та сільських систем оповіщення.

Це буде навчальний сигнал попередження, який символізує 12 річницю Смоленської катастрофи.

Звук сигналу лунатиме 3 хвилини. Мешканцям не слід робити жодних дій, так як сирена не означає оголошення тривоги.