18 sierpnia br. przedstawiciele naszej gminy Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego Paweł Kanclerz oraz Skarbnik Gminy Małgorzata Piotrowska podpisali umowę o udzieleniu wsparcia finansowego w wysokości 200  tys. zł z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach ,,Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2021”. Pozyskane dofinansowanie zostanie przeznaczone na trwającą rozbudowę istniejącego obiektu rekreacyjnego małej architektury – toru rowerowego typu ,,pumptrack” na terenie sportowo rekreacyjnym w Kaputach-Kręczkach.

W ubiegłym roku przy Centrum Widowiskowo Sportowym w Kaputach-Kręczkach powstał nowoczesny tor rowerowy typu ,,pumptrack” z pasmami jezdnymi o długości ok. 200 metrów. Obiekt cieszy się bardzo dużą popularnością zarówno wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych mieszkańców naszej gminy, dlatego też podjęto decyzję o jego rozbudowie zaplanowanej w taki sposób, aby konstrukcja toru różniła się od obecnie istniejącego pumptracku poziomem trudności. Od czerwca trwają prace budowlane polegające na rozbudowie obiektu o dodatkowe ponad 200 metrów pasma jezdnego z profilowanymi zakrętami oraz utwardzonymi strefami odpoczynku. Inwestycja ta, dzięki zróżnicowaniu poziomów trudności, umożliwi doskonalenie dotychczas zdobytych umiejętności oraz rozdzielenie osób korzystających z obiektu na dwie grupy: podstawową i zaawansowaną, co z pewnością poprawi bezpieczeństwo użytkowników. Warto podkreślić, że dodatkowo, z myślą o najmłodszych, powstanie mini tor o długości ponad 60 metrów.

,,Pumptrack” będzie ogólnodostępny, a korzystanie z niego całkowicie bezpłatne. Jest to inwestycja oczekiwana przez lokalną społeczność, która wpłynie pozytywnie na propagowanie zdrowego stylu życia, utrzymanie dobrej kondycji fizycznej oraz zachęci do uprawiania sportów na świeżym powietrzu. Korzystanie z nowowybudowanej części toru rowerowego będzie możliwe wraz z końcem sierpnia, po dokonaniu wszystkich czynności odbiorowych.

 

 

Agnieszka Kijewska

Referat Funduszy Zewnętrznych