Mając na uwadze komfort życia mieszkańców Gminy Ożarów Mazowiecki oraz znaczące zmiany w komunikacji kolejowej na terenie województwa mazowieckiego, Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego zachęca wszystkich mieszkańców do zapoznania się z koncepcją przygotowania i realizacji Centralnego Portu Komunikacyjnego z uwzględnieniem koncepcji Kolei Dużych Prędkości.  Przedmiotowa kwestia jest o tyle istotna, że z uwagi na lokalizację naszej gminy, a tym samym sąsiedztwo  Miasta Stołecznego Warszawy oraz modernizowanych linii kolejowych przebiegających przez teren naszej gminy dotyczy w aspekcie bezpośredniego oddziaływania nas samych. W tym miejscu należy wskazać, że według Programu CPK priorytetowymi inwestycjami w regionie są dwie linie kolejowe dużych prędkości, tj. linia nr 85 Warszawa -CPK- Łódź – Poznań oraz linia nr 5 CPK – Płock – Grudziądz (Gdańsk).

Wszelkie niezbędne informację na temat planowanych inwestycji, w tym koncepcję przygotowania i realizacji Centralnego Portu Komunikacyjnego z uwzględnieniem Kolei Dużych Prędkości  znajdą Państwo pod poniższym linkiem.

https://cpk.pl/pl/inwestycja/kolej/regionalne-konsultacje-strategiczne-wojewodztwo-mazowieckie

 

Jeszcze raz zachęcam Państwa do bieżącego i systematycznego monitorowania przebiegu planowych inwestycji.