Gmina otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 90 tys. złotych z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2019” na zadanie pn. „Budowa kompleksu boisk sportowych przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Ożarowie Mazowieckim”.

 

12 sierpnia 2019 r. burmistrz Ożarowa Mazowieckiego Paweł Kanclerz podpisał z Samorządem Województwa Mazowieckiego umowę na dofinansowanie zadania.

W ramach inwestycji zostanie wykonany wielofunkcyjny teren z nawierzchni poliuretanowej, na który będą się składać boiska: do piłki nożnej, do piłki siatkowej, do koszykówki, do piłki ręcznej, korty tenisowe oraz bieżnia sportowa. Ponadto obiekt będzie wyposażony w urządzenia siłowni terenowej oraz stoły do tenisa zewnętrznego.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz możliwości korzystania z kompleksu boisk w godzinach wieczornych, zostanie zamontowane oświetlenie sportowe oraz oświetlenie terenowe.

 

Obiekt będzie stanowił bazę sportową dla Szkoły Podstawowej Nr 2, będzie również ogólnodostępny i nieodpłatny dla mieszkańców zainteresowanych uprawianiem sportu i rekreacją na świeżym powietrzu.

 

Agnieszka Jędrzejczak

Referat Funduszy Zewnętrznych