Sołectwo Ołtarzew zajęło II miejsce w konkursie na najlepszą inicjatywę zrealizowaną w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2018. Podczas uroczystej gali wręczenia nagród, czek o wartości 4 000 zł z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika odebrali przedstawiciele Gminy Ożarów Mazowiecki oraz nagrodzonego sołectwa.

Przypomnijmy, że latem tego roku rozpoczęła się realizacja projektów mających na celu poprawę funkcjonalności trzech ogólnodostępnych terenów rekreacyjno-sportowych i placów zabaw na ponad 60 000 zł. W Ołtarzewie wykonano chodnik z kostki brukowej, plac zabaw w Gołaszewie zyskał nowe ogrodzenie, a w Święcicach stanęły stoły do gry w tenisa stołowego i warcaby oraz elementy małej architektury. Pozyskane wsparcie finansowe w wysokości 20 000 zł pozwoliło na uatrakcyjnienie użytkowanych przez lokalną społeczność obszarów, zachęcając do aktywnego spędzania wolnego czasu zarówno dorosłych, jak i najmłodszych mieszkańców gminy.

Zarządowi Sołectwa Ołtarzew gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, rozwoju wspólnych inicjatyw i innych aktywności na rzecz wsi i jej mieszkańców.

 

Paulina Gajewska
Referat Funduszy Zewnętrznych

 

Załączniki