Express Wieczorny

Express Wieczorny
96-500 Sochaczew
ul. Staszica 62 m.6
Tel/Fax: (46) 862 15 82
Tel: (46) 862 33 53 i (46) 862 43 96
e-mail: redakcja@exmedia.pl

Express Wieczorny to jeden z najbardziej znanych polskich tytułów prasowych, ukazuje się od 1946 roku. Przez kilkadziesiąt lat był najpopularniejszą popołudniówką w Polsce. Mimo, że przez wiele lat ukazywał się w nakładzie bliskim miliona egzemplarzy, to ustawiały się po niego kolejki do kiosków.
W 1999 roku szwajcarski wydawca, który przejął ten popularny dziennik, zlikwidował go mimo dużej liczby czytelników i wysokiej sprzedaży.
Reaktywowany przez nasze wydawnictwo Express Wieczorny ukazuje się obecnie jako dwutygodnik na terenie Warszawy i powiatu warszawskiego zachodniego oraz powiatu sochaczewskiego. Jest bezpłatną gazetą weekendową, która zawiera informacje o imprezach i propozycjach spędzanie wolnego czasu w Warszawie i okolicach. Gazeta zwiera sporo informacje kulturalnych, wywiady z gwiazdami oraz wiadomości o modzie, zdrowiu i urodzie, a także wiele artykułów na tematy lokalne. Jedna strona gazety poświęcona jest w całości humorowi i satyrze. W Expressie Wieczornym nie brakuje rzecz jasna tekstów typowo sensacyjnych, charakterystycznych dla tego tytułu.
Razem z Expressem Sochaczewskim Express Wieczorny tworzy największa platformę informacyjno – reklamową na terenie powiatów: sochaczewskiego, warszawskiego – zachodniego, Warszawy oraz wybranych miejscowości w powiecie płockim, grodziskim, żyrardowskim skierniewickim i łowickim. Nakład gazety wynosi obecnie 50 000 egzemplarzy.
Express Wieczorny redagują doświadczeni dziennikarze związani wcześniej z dawnym Expressem Wieczornym, Super Expressem, Życiem Warszawy, Gazetą Wyborczą, Claudią, Gazetą Polską, Magazynem Policyjnym 997 oraz dziennikarze Expressu Sochaczewskiego. Redaktorem naczelnym jest Janusz Szostak, były kierownik działów: reportażu, sensacji i mazowieckiego w Expressie Wieczornym.

Janusz Szostak
Redaktor Naczelny

Załączniki